• Drużynowe Szkolne Mistrzostwa Łodzi w Szachach 2019

• 02.12.2019 08:24
      • W dniu 26 listopada 2019 nasza szkoła wzięła udział w drużynowych Szkolnych Mistrzostwach Łodzi w Szachach 2019.
      • W dniu 26 listopada 2019 nasza szkoła wzięła udział w drużynowych Szkolnych Mistrzostwach Łodzi w Szachach 2019, które odbyły się w XXXI Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi przy ul. Konspiracyjnego Wojska Polskiego 5 B.Turniej zorganizowany został przez Łódzki Związek Szachowy i Miejski Szkolny Związek Sportowy,wzięły w nim udział 34 drużyny w tym 2 nasze.Drużynę pierwszą tworzyli:Daniel Michalski kl.Vc, Gabriel Wąsik kl.Vc, Emil Makal kl.Vc, Irmina Kaźmirska kl.Vb,a w skład drugiej drużyny wchodzili Mateusz Stańczyk kl.Vb, Kordian Latocha kl.Vc Wojciech Lachman kl.VIa i Marta Klimczyk kl.IVa. Zawodnicy rozgrywali po 7 meczy drużynowych z tzw. tempem 10 min. na partię na zawodnika i plus 5 sek. na każdy ruch. W czasie partii można było popełnić 1 błędne posunięcie natomiast drugi błąd powodował przegraną partii.Na sali rozgrywek sędziowie mieli więc sporo pracy z rozstrzyganiem sporów. Po szóstej, przedostatniej rundzie nasza pierwsza drużyna zajmowała III miejsce.W tym momencie szczęście się do nas uśmiechnęło,gdyż w siódmej, ostatniej rundzie zagrały ze sobą drużyny I i II w klasyfikacji, co ułatwiło nam,oczywiście po wygranej przez nas rundzie siódmej, zajęcie II miejsca. Ciekawostką jest również to, że na III miejscu zakończyła turniej SP 41 również z Retkinii, która to szkoła rok temu była II.Szczegółowe wyniki poszczególnych meczy można znaleźć na stronie sędziowskiej http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_5996/ Miło mi więc powtórzyć, że drużyna nr 1 zajęła II miejsce w tym turnieju wśród szkół podstawowych (pierwsi byli uczniowie z SP 172). Nasi szachiści wygrali dla szkoły puchar, dyplom i dwa komplety szachów, które wzbogacą szkolne Koło Szachowe. Dla siebie uczniowie uzyskali medale pamiątkowe.Zawodników obu naszych drużyn należy pochwalić za ambitną grę, zachowanie kultury i sympatycznej atmosfery. Rodzicom naszych uczniów dziękujemy jeszcze raz za życzliwą pomoc w przygotowaniu dzieci do wzięcia udziału w turnieju. Niestety zdjęcia zrobione w czasie turnieju na pamiątkę okazały się być fatalnej jakości i nie nadają się do prezentacji. Przy okazji, polecam uwadze szachistów stronę chessarbiter.com,na której pojawiają się aktualne informacje o nadchodzących turniejach szachowych w Łodzi, okolicy a nawet całej Polsce, co może być przydatne dla indywidualnie zainteresowanych np. w czasie wakacji.