• Warszawskie Targi Książki

Podobnie jak w latach ubiegłych, w bieżącym roku szkolnym, nasza szkoła uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie na Stadionie Narodowym. W tym roku gościem honorowym Warszawskich Targów była Rumunia. W imprezie uczestniczyli rodzice i uczniowie klasy 1c wraz z wychowawczynią Panią Katarzyną Antczak. Jest to okazja do uczestnictwa w spotkaniach z twórcami, pisarzami i naszymi ulubionymi autorami książek oraz zorientowania się w aktualnościach rynku księgarskiego.
            W tym roku uczniowie oprócz zwiedzania stoisk książkowych, uczestniczyli w warsztatach muzyczno – czytelniczych, dotyczących serii książek „Sonia i Sonostwory” oraz w warsztatach aktorskich, związanych z serią „Magiczne Drzewo”.
            Berenika Biały

• Pożegnanie roku szkolnego 2018/19 z "Dreptusiem"

Tradycyjnym piknikiem na Uroczysku Lublinek 8 czerwca zakończyło swoją działalność w roku szkolnym 2018/2019 Szkolne Koło Turystyki Rodzinnej "Dreptuś".Były wspomnienia i upominki dla wszystkich, którzy dzielnie uczestniczyli w większości rajdów. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Maciek z IV C ze swoim Tatą oraz Szymon z VI C z młodszą siostrą - Anią. Rozmawialiśmy też o miejscach, które nasi uczestnicy chcieliby odwiedzić w przyszłym roku szkolnym.

O poczęstunek  - kiełbaski z grilla i napoje zadbały opiekunki koła.

Na koniec odbył się tradycyjny spacer wokół stawu i pożegnaliśmy się do września.

• "Dreptuś" w Ogrodzie Botanicznym

Majowy rajd "Dreptusia" był całkowicie pieszy i poprowadził naszych miłośników wędrówek do Łódzkiego Ogrodu Botanicznego. Piękno przyrody i odgłosy budzącej się do życia natury zachwyciły wszystkich. Bilety dla uczestników wyprawy sponsorowała Fundacja Akademia 44.

• "Bezpieczeństwo w szkole i odpowiedzialność nieletnich"

W dniu 31 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 44 im. prof. Jana Molla przedstawiciele Wydziału do spraw nieletnich III Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi: sierż. sztab. Karolina Słowińska, st. post. Dominika Nieściur oraz Dzielnicowy I Rewiru Dzielnicowych KP III KMP Łódź mł. asp. Łukasz Adamczyk przeprowadzili prelekcję z młodzieżą klas VI, VII i VIII na temat „Bezpieczeństwo w szkole i odpowiedzialność nieletnich” .

• Pożegnanie zimy z "Dreptusiem"

W sobotę, 23 marca ostatecznie pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Piękna ekologiczna marzanna, wykonana przez dzieci w świetlicy pod kierunkiem p. Basi Sojki, popłynęła rzeką Ner do morza przy wtórze naszej tradycyjnej rymowanki: płyń na północ od południa i nie wracaj aż do grudnia. Z początku kiepsko jej to szło - zaczepiła się o przybrzeżne zarośla, ale po drobnej interwencji kijem dała się przekonać, że na nią już czas.

• Podsumowanie akcji "Pomóż zwierzakom"

Podczas tegorocznej akcji udało się zebrać ponad 160kg karmy dla psów i kotów! Ponadto koce, ręczniki, posłania, smycze, obroże i zabawki dla zwierzaków.

Jak co roku naszą szkołę odwiedzili goście ze schroniska dla bezdomnych zwierząt (przy ulicy Marmurowej w Łodzi). Pani Marta Olesińska wraz ze swoim psem przeprowadziła w klasach 1b i 2a pogadanki o
            właściwym traktowaniu zwierząt, o adopcji zwierząt ze schroniska. Uczniowie dowiedzieli się także, dlaczego każdy pies powinien posiadać chip.
            Jeszcze raz, w imieniu naszych braci mniejszych serdecznie dziękujemy za udział w akcji!