• Czerwony Kapturek w języku angielskim

      Dnia 26 listopada teatrzyk w j. angielskim "Drama is the best" zaprezentował przedstawienie "Little Red Ridinghood". Na pierwsze spotkanie zostali zaproszeni uczniowie klas 1 - 3. Kolejny występ obejrzały dzieci z pobliskich przedszkoli. Mimo tremy mali aktorzy świetnie poradzili sobie z poprawnością językową i grą aktorską. Na uwagę zasługują również oryginalne kostiumy.

     • 2c w Porcie Lotniczym im. Władysława Reymonta

      W dniu 21.11.2019 r. klasa 2c wraz ze swoją Wychowawczynią p. Katarzyną Antczak wybrała się na zajęcia, które odbywały się w Porcie Lotniczym im. Władysława Reymonta. Czekała tam na nas moc atrakcji! Najpierw spotkaliśmy się z pracownikami lotniska, którzy opowiedzieli nam o swojej pracy. Zadawaliśmy mnóstwo nurtujących nas pytań. Następnie przeszliśmy odprawę przeprowadzoną przez służbę ochrony lotniska. Gdy okazało się, że nikt z nas nie posiada żadnych niebezpiecznych narzędzi i substancji, wsiedliśmy do autobusu i ruszyliśmy na płytę lotniska. Obserwowaliśmy lądowanie awionetki medycznej. Byliśmy zdziwieni, jak wiele osób jest zaangażowanych w starty i lądowania samolotów oraz zdaliśmy sobie sprawę, jak odpowiedzialna i ważna jest ich praca. Na koniec odwiedziliśmy strażaków pracujących na lotnisku. Panowie pokazali nam wozy strażackie, stroje wykorzystywane podczas akcji ratowniczych oraz zademonstrowali zjazd po rurze. Wycieczka była dla nas niesamowitą przygodą!!!

     • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

      20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Tego dnia w naszej szkole odbyły się dwa spotkania przygotowane przez klasy 2 b i 5 b dla poszczególnych grup wiekowych. Uczniowie mili okazję wygłosić ważne dla nich prawa, obejrzeć montaż słowno - muzyczny oraz prezentację multimedialną.

      Podsumowaniem spotkania było zaproszenie na wystawkę umieszczoną w głównym holu naszej szkoły.

     • Listopadowa wycieczka z "Dreptusiem"

      Pochmurno z lodowatym wiatrem było w sobotę 23. listopada. Nic dziwnego więc, że postanowiliśmy zwiedzić jakieś muzeum. Wybraliśmy Muzeum Tradycji Niepodległościowych Oddział Martyrologii Radogoszcz. Okazało się jednak, że trwają tam prace remontowe i oddział jest nieczynny. Pojechaliśmy więc do oddziału głównego, przy ulicy Gdańskiej. Ekspozycja, obejmująca różne lata i aspekty walki o wolność bardzo się nam podobała. Wszyscy uczestnicy z dużym zainteresowaniem obejrzeli eksponaty wystawy stałej jak również czasowej.

     • "Szkoła do hymnu"

      W dniu 08.11.2019 r. uczniowie naszej szkoły uroczyście obchodzili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Niedługo po zakończeniu inscenizacji słowno-muzycznej przygotowanej przez uczniów naszej szkoły pod kierownictwem Pana Marka Horoszczuka (scenariusz i reżyseria), Pani Pauliny Świnogi (oprawa muzyczna) - wszyscy uczniowie, pracownicy naszej szkoły i przybyli goście zebrali się w hali sportowej, by w asyście sztandaru szkolnego wziąć udział w apelu o podniosłym, wzruszającym charakterze. Cała społeczność szkoły przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji: „Szkoła do hymnu”, by wspólnie z milionami uczniów w całej Polsce, a także poza jej granicami, punktualnie o godzinie 11:11 odśpiewać cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Uroczystość poprzedziło krótkie przemówienie wygłoszone przez Pana Dyrektora mgr Pawła Miszczaka na temat doniosłości święta. Wraz z chórem szkolnym pod przewodnictwem p. Pauliny Świnogi, a także z uczniami przygotowanymi przez p. Annę Gruszczyńską-Góralczyk, w podniosłej atmosferze wspólnie zaśpiewaliśmy hymn narodowy. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyło ponad 5 milionów uczniów z blisko 24 tysięcy szkół w kraju i za granicą. Całej społeczności dziękujemy za czynne włączenie się do akcji.

      Dyplom_-_Szkola_do_hymnu.pdf

     • „Rachmistrz”

      W dniu 7 listopada 2019 roku odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny „Rachmistrz”. W konkursie brali udział wszyscy uczniowie klas czwartych. O godzinie 8:00 czwartoklasiści zebrali się w sali widowiskowej, gdzie czekali na nich starsi koledzy z klasy siódmej oraz nauczycielki matematyki: p. Anna Kapucińska i p. Mariola Pawluk. Po czynnościach organizacyjnych i zapoznaniu się z zasadami konkursu uczniowie klas czwartych rozwiązywali na kolejnych stanowiskach zadania matematyczne, a uczniowie z klasy siódmej potwierdzali poprawność rozwiązań odpowiednim stempelkiem. Podsumowanie wyników konkursu odbyło się w klasach: uczniowie, którzy wykazali się znaczącymi i bardzo dobrymi umiejętnościami rachunkowymi otrzymali oceny celujące i bardzo dobre z matematyki. Mamy nadzieję, konkurs przyczynił się do popularyzacji matematyki wśród uczniów oraz pokazania zastosowania wiedzy matematycznej w praktycznych zadaniach rachunkowych.

      Anna Kapucińska i Mariola Pawluk

     • Korowód Wszystkich Świętych

      W dniu 31.10.2019r. o godzinie 9.35 wszyscy pragnący wziąć udział w świętowaniu uroczystości Wszystkich Świętych zgromadzili się przy bibliotece szkolnej. Obowiązywało przebranie za wybranych błogosławionych, świętych lub anioły. Spod biblioteki wyruszyli korowodem po korytarzach budynków A i B naszej szkoły. Zebrało się 80 przebranych osób. Po przemarszu korytarzami uczniowie wraz z opiekunami udali się do pobliskiego kościoła pw. Świętej Rodziny, gdzie przywitali ich ksiądz Ireneusz, ksiądz Proboszcz oraz przebrani uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6. Nastąpiła prezentacja wszystkich przebranych osób. Wśród przebranych mogliśmy zobaczyć: Jezusa, Maryję, św. Józefa, św. Jana Pawła II, bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę, św. Rozalię, św. Jerzego, św. Kingę, bł. Euzebię, św. Łukasza i wielu innych. Bardzo licznie reprezentowane były też Anioły. Po wspólnym śpiewie wszyscy obejrzeli scenkę o „świętym Spokoju”. Wszyscy otrzymali słodki upominek i radośnie wrócili do szkoły.

     • Kokardy narodowe

      Uczniowie klas siódmych wzięli udział w akcji wykonania okolicznościowych kokard narodowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.Akcja została zorganizowana przez Biuro Komunikacji Społecznej i Dziedzictwa Łodzi. Kokardy wykonane przez dzieci i młodzież z łódzkich szkół będą rozdawane mieszkańcom podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

      Izabela Woźniacka

     • Dzień Patrona

      Dnia 24.10.2019 obchodziliśmy w naszej Szkole - Dzień Patrona. W tym roku przypada 107 rocznica urodzin prof. Jana Molla. Chcąc uczcić pamięć Patrona uczniowie z klas IV - VIII przygotowali plakaty o życiu i pracy Profesora. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze na grobie prof. Jana Molla na Starym Cmentarzu w Łodzi.

     • Zawody liga LA

      17 października nasi uczniowie brali udział w następujących konkurencjach: chłopcy - skok w dal, bieg krótki 50 m, dziewczyny rzut piłeczką palantowa i bieg krotki 50 m.

     • Wycieczka do Warszawy

      23 października klasa 2 b pojechała na wycieczkę do Warszawy. Dzieci poznawały otaczającą rzeczywistość podczas zabaw w Centrum Nauki Kopernik. Odwiedziły również Teatr Robotyczny. Uczestniczyły w warsztatach w Muzeum Narodowym. Dzieci szukały na obrazach "ptaków, robaków i innych zwierzaków". Uczniowie mili możliwość wykonać swojego papierowego zwierzaka. Wycieczka była doskonałym połączeniem wiedzy przyrodniczej, artystycznej i językowej.

     • Dzień Edukacji Narodowej

      Dnia 14 października 2019 r. uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Już od rana uczniowie klas młodszych uczestniczyli w akademii. Na wstępie głos zabrał p. Dyrektor Paweł Miszczak, który mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Część artystyczną dla młodszych uczniów przygotowali uczniowie klasy II a przygotowani przez panią Ilonę Warychę. Zaprezentowali oni wiersze i piosenki wyrażając tym podziękowanie dla nauczycieli za trud włożony w ich edukację. O wspaniałą dekorację zadbała Pani Agnieszka Miedzińska i Ilona Warycha Po występie i złożeniu życzeń uczniowie uhonorowali każdego z pedagogów laurkami.

      14 października to tradycyjnie Dzień Edukacji Narodowej, czyli popularny Dzień Nauczyciela. Uczniowie kl. VIIA wraz z opiekunkami p. Beatą Kwaśniewską i p. Alicją Krzemińską postanowili uczcić to święto, pokazując w zabawnej formie kabaretowej codzienne życie w szkole oraz relacje łączące nauczycieli i uczniów. Zabawa była przednia zarówno dla artystów jak i widzów. Uczniowie spotykali się po lekcjach, na próbach, przez dwa tygodnie, aby w końcu14 października zaprezentować swoje umiejętności aktorskie i wokalne. Na koniec programu były przeprosiny, podziękowania i kwiaty. I oczywiście Jesienne życzenia dla wszystkich nauczycieli.Jak dobrze wszyscy artyści bawili się, przygotowując program, świadczą zdjęcia z prób zamieszczone poniżej.


     • Arboretum w Rogowie z "Dreptusiem"

      12 października 2019 r Szkolne Koło Turystyki Rodzinnej "Dreptuś" zaprosiło swoich miłośników na wycieczkę kolejową do Arboretum w Rogowie. Zbiórka, jak zwykle, miała miejsce przed szkołą skąd  tramwajem dojechaliśmy do Dworca Łódź Fabryczna, a następnie pociągiem ŁKA dojechaliśmy do Rogowa. Około 15 minut zajęło nam dojście spacerem do Arboretum SGGW. Przy zakupie biletów uczestnicy wycieczki otrzymali karty do gry terenowej, w czasie której, przez półtorej godziny wyszukiwaliśmy i rozpoznawaliśmy rośliny rosnące przy alejkach spacerowych, ale nie zawsze w miejscach oczywistych. Nieraz trzeba było dobrze się rozglądać. Ponieważ pogoda była wspaniale słoneczna, wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni.

     • Wycieczka do Wrocławia

      Dnia 11.10.2019 r. klasa 2a i 2c ze swoimi Wychowawczyniami p. Iloną Warychą i p. Katarzyną Antczak wybrały sie na Wycieczkę do Wrocławia. Przygodę rozpoczęliśmy zwiedzaniem wrocławskiego zoo oraz Afrykarium – unikatowego na skalę światową kompleksu, przedstawiającego różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności 15 000 000 l wody, które mieliśmy okazję podziwiać, prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i dżunglę dorzecza Kongo.

      Następnie wyruszyliśmy na poszukiwanie Krasnali, które stały się jedną z najpopularniejszych atrakcji Wrocławia. Udało nam się spotkać wielu małych przyjaciół, a przy okazji poznaliśmy dzięki nim niezwykłą historię Wrocławia.

      Ostatnią atrakcją tego dnia była wizyta w Hydropolis – multimedialnym centrum wiedzy o wodzie. W niezwykle interesujący i widowiskowy sposób mieliśmy okazję zapoznać się z teoriami dotyczącymi pochodzenia wody i jej obecności we Wszechświecie oraz jej wyjątkową rolą w kreowaniu i podtrzymaniu życia na Ziemi. Mieliśmy okazję posiedzieć w kapsule batyskafu Trieste, którym w 1960 r. dwójka śmiałków zanurkowała na dno Rowu Mariańskiego.

      Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Chcielibyśmy ją powtórzyć!!!

     • W Teatrze Pinokio

      W dniu 11 października klasy 5e i 5c wybrały się do Teatru Pinokio na spektakl pod tytułem  Koralina . Dzieci były bardzo przejęte przedstawieniem, koniecznie chciały podzielić się swoimi wrażeniami. Podczas godziny wychowawczej rozmawiały ze swoją wychowawczynią o emocjach, jakie wzbudził w nich spektakl, a następnie, pracując w grupach stworzyły plakaty na ten temat.

     • "Legiony"

      3 października 2019 e. klasy siódme i ósme wyszły do kina na film pt. LEGIONY  Dariusza Gajewskiego. Koncentruje się on przede wszystkim na Legionach Polskich działających w ramach Armii Austro-Węgierskiej. Głównymi bohaterami Legionów jest trójka młodych ludzi, których połączy wspólny los i przynależność do formacji wojskowej powołanej przez pragnących niepodległości Polaków. Józek (Sebastian Fabijański) to dezerter z armii rosyjskiej uratowany przez podążających do Krakowa legionistów. Na miejscu poznaje Tadeusza Zbarskiego (Bartosz Gelner), przedstawiciela wyżyn społecznych i jego dziewczynę, Aleksandrę (Wiktoria Wolańska), która jest jedną z kobiet należących do Legionów. Film porusza takie tematy, jak : zdrada, honor i miłość podczas wojny. LEGIONY mają znakomicie nakręcone sceny walki. Seans był na pewno bliskim zetknięciem z historią Polski.

 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 44 im. prof. Jana Molla w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 7 w Łodzi
   • kontakt@zszp7.elodz.edu.pl
   • +48 42 686 48 89
   • ul. Kusocińskiego 100
    94-054 Łódź
 • Biuletyn informacji publicznej