• "Szkoła do hymnu"

W dniu 08.11.2019 r. uczniowie naszej szkoły uroczyście obchodzili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Niedługo po zakończeniu inscenizacji słowno-muzycznej przygotowanej przez uczniów naszej szkoły pod kierownictwem Pana Marka Horoszczuka (scenariusz i reżyseria), Pani Pauliny Świnogi (oprawa muzyczna) - wszyscy uczniowie, pracownicy naszej szkoły i przybyli goście zebrali się w hali sportowej, by w asyście sztandaru szkolnego wziąć udział w apelu o podniosłym, wzruszającym charakterze. Cała społeczność szkoły przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji: „Szkoła do hymnu”, by wspólnie z milionami uczniów w całej Polsce, a także poza jej granicami, punktualnie o godzinie 11:11 odśpiewać cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Uroczystość poprzedziło krótkie przemówienie wygłoszone przez Pana Dyrektora mgr Pawła Miszczaka na temat doniosłości święta. Wraz z chórem szkolnym pod przewodnictwem p. Pauliny Świnogi, a także z uczniami przygotowanymi przez p. Annę Gruszczyńską-Góralczyk, w podniosłej atmosferze wspólnie zaśpiewaliśmy hymn narodowy. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyło ponad 5 milionów uczniów z blisko 24 tysięcy szkół w kraju i za granicą. Całej społeczności dziękujemy za czynne włączenie się do akcji.

• „Rachmistrz”

W dniu 7 listopada 2019 roku odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny „Rachmistrz”. W konkursie brali udział wszyscy uczniowie klas czwartych. O godzinie 8:00 czwartoklasiści zebrali się w sali widowiskowej, gdzie czekali na nich starsi koledzy z klasy siódmej oraz nauczycielki matematyki: p. Anna Kapucińska i p. Mariola Pawluk. Po czynnościach organizacyjnych i zapoznaniu się z zasadami konkursu uczniowie klas czwartych rozwiązywali na kolejnych stanowiskach zadania matematyczne, a uczniowie z klasy siódmej potwierdzali poprawność rozwiązań odpowiednim stempelkiem. Podsumowanie wyników konkursu odbyło się w klasach: uczniowie, którzy wykazali się znaczącymi i bardzo dobrymi umiejętnościami rachunkowymi otrzymali oceny celujące i bardzo dobre z matematyki. Mamy nadzieję, konkurs przyczynił się do popularyzacji matematyki wśród uczniów oraz pokazania zastosowania wiedzy matematycznej w praktycznych zadaniach rachunkowych.

Anna Kapucińska i Mariola Pawluk

• Korowód Wszystkich Świętych

W dniu 31.10.2019r. o godzinie 9.35 wszyscy pragnący wziąć udział w świętowaniu uroczystości Wszystkich Świętych zgromadzili się przy bibliotece szkolnej. Obowiązywało przebranie za wybranych błogosławionych, świętych lub anioły. Spod biblioteki wyruszyli korowodem po korytarzach budynków A i B naszej szkoły. Zebrało się 80 przebranych osób. Po przemarszu korytarzami uczniowie wraz z opiekunami udali się do pobliskiego kościoła pw. Świętej Rodziny, gdzie przywitali ich ksiądz Ireneusz, ksiądz Proboszcz oraz przebrani uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6. Nastąpiła prezentacja wszystkich przebranych osób. Wśród przebranych mogliśmy zobaczyć: Jezusa, Maryję, św. Józefa, św. Jana Pawła II, bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę, św. Rozalię, św. Jerzego, św. Kingę, bł. Euzebię, św. Łukasza i wielu innych. Bardzo licznie reprezentowane były też Anioły. Po wspólnym śpiewie wszyscy obejrzeli scenkę o „świętym Spokoju”. Wszyscy otrzymali słodki upominek i radośnie wrócili do szkoły.

• Kokardy narodowe

Uczniowie klas siódmych wzięli udział w akcji wykonania okolicznościowych kokard narodowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.Akcja została zorganizowana przez Biuro Komunikacji Społecznej i Dziedzictwa Łodzi. Kokardy wykonane przez dzieci i młodzież z łódzkich szkół będą rozdawane mieszkańcom podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Izabela Woźniacka